XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tegoroczne hasło to również tytuł przedostatniej książki Papieża Polaka. Tak scharakteryzował ją kard. Joseph Ratzinger: Słowami "Wstańcie, chodźmy!" obudził nas z wiary zmęczonej, snu uczniów, tych z wczoraj i tych współczesnych. «Wstańcie, chodźmy!» mówi dziś także nam. Pomimo 14 lat od śmierci Papieża Polaka Jego nauczanie, z uwagi na swój proroczy charakter, nie straciło niczego ze swojej aktualności. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na działalność Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli spierania stypendystów. Dziś, dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2000 młodych ludzi z całej Polski.
2. Dzisiaj także październikowy Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec o godzinie 17.30, a po wieczornej Mszy świętej na procesję wokół świątyni.

3. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30. Z racji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego przez cały październik prosić będziemy, aby Duch Święty rozbudził świadomość misyjną w Kościele.
4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w Kościerzynie. Zbiórka w sobotę, 19 października br. o godz. 8.00 przed kościołem. Program pielgrzymki wywieszony w gablocie.
5. W gablocie wywieszone jest także podziękowanie parafianom, które przekazała Szkoła Podstawowa nr 9 za wsparcie finansowe, dzięki któremu dzieci w trudnej sytuacji materialnej mogą korzystać z obiadów. Parafialny Zespół Caritas co miesiąc od wielu lat przekazuję pieniądze ze zbiórek na ten cel. Wszystkim wspierającym nasze zbiórki jeszcze raz Bóg zapłać!
6. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, we wtorek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę św. Jadwigi Śląskiej (41.rocznica wyboru Jana Pawła II), w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piątek święto św. Łukasza, ewangelisty, w sobotę bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, (Dzień Patrona „Solidarności” i Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych).
7. Polecamy prasę katolicką: Galileę, Gościa Niedzielnego, Niedzielę.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask, a z okazji poniedziałkowego Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy najserdeczniejsze życzenia.
9. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Marian Bieńczak, śp. Henryka Spolak i śp. Paweł Szwab. Dobry Jezu a nasz Panie…

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017