I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu - rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Tematem programu duszpasterskiego na kolejne trzy lata będzie Eucharystia – sakrament miłości. W okresie adwentu Msza święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie zwana „Roratnią” w tym roku sprawowana będzie o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby owocnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i modlitwa różańcowa o godzinie 17.30.
2. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przygotowawcze do instalacji nowego tabernakulum. Na początku grudnia do widocznej skrzynki montażowej zostanie wbudowane tabernakulum w kształcie serca. Oczekujemy również na nową chrzcielnicę. Dzisiaj zbiórka do puszek na ten cel.

3. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kiermasz przedświąteczny, na którym można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, biżuterie, książki religijne dla dzieci i inne drobne upominki.
4. Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz na dary dla osób potrzebujących naszej parafii. Dary będą zbierane do niedzieli, 15 grudnia 2019 r.
5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego i Czcicieli Miłosierdzia Bożego w czwartek, 7 grudnia po Mszy świętej wieczornej w salce na plebanii.
6. W sobotę, 14 grudnia br. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Morza Polskiego w Swarzewie. W programie Msza święta, obiad, zwiedzanie muzeum w Pucku.
7. W tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o NSP Jezusa o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu kapłani odwiedzą chorych z Komunią święta. W pierwszą sobotę Msza święta wotywna o NMP o godzinie 7.30.
8. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Barbary, w piątek św. Mikołaja, w sobotę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w przyszłą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
9. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Galilei z płytą kolęd.
10. W ostatnim tygodniu zmarli: śp. Eugeniusz Koczorowski, sp. Antonina Makara, śp. Genowefa Kącka, śp. Bronisława Czaplińska i śp. Witold Myk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w okresie Adwentu błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017