VI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, w dzień Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i starszych na Mszę świętą o godz. 12.30. Po Eucharystii udzielimy chorym sakramentu umocnienia chorych.
2. Jak co roku w niedzielę przed Popielcem Kościół w Polsce przeżywa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Rok 2018 jest rokiem jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Rok 2018 w Apostolstwie Trzeźwości przeżywamy pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
3. Zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym w poniedziałek na godz. 18.45 do salki na plebanie.
4. We wtorek o godz. 17.00 w salce na plebanii po zimowej przerwie rozpoczynamy spotkania dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.
5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców we wtorek, 13 lutego 2018 r. w po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00 w kościele. Uroczystość bierzmowania odbędzie się w środę, 28 lutego 2018 r.
6. W najbliższą środę, 14 lutego br. rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Środą Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Dzień ten jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować w całym Kościele przez wstrzemięźliwość i post ścisły. Post ścisły polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa" (KKK nr 1432).
7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 8.00 i o godz. 17.30 (z udziałem dzieci i młodzieży). Na nabożeństwo Gorzkich zapraszamy w niedzielę na godz. 17.30. Kazania pasyjne wygłosi ks. Krzysztof Konkol.
8. W czwartek Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza na Eucharystię z modlitwą uwielbienia na godz. 19.00 do kościoła.

9. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na niezwykłe rekolekcje pod tytułem - Kurs Nowe Życie organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w dniach od 23 do 25 lutego 2018 r. w Sopocie – na terenie naszej parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Krzysztofa w zakrystii po każdej Mszy świętej i na plakacie w gablocie. Te rekolekcje są niezwykłe w sposobie przekazu, twórca kursów – Jose Prado Flores - teolog i biblista z Meksyku kierował się wezwaniem papieża św. Jana Pawła II do Nowej Ewangelizacji czyli przekazywania prawd wiary w nowy sposób, z nowym zapałem i nowymi środkami. Dlaczego nawa kurs? – bo TO co jest mówione pomaga znaleźć każdemu uczestnikowi właściwy kurs – kierunek w życiu - nakierowany na życie z Bogiem i poznawanie coraz bardziej Boga.Na ten rekolekcje zapraszamy każdą osobę, która pragnie odnowić swoją więź z Jezusem i Kościołem, ale też na nowo zachwycić się Bogiem, tym, który kocha i chce ciągle wspierać każdego. W czasie krótkiego weekendu możesz uzyskać odpowiedzi na różne pytania które pojawiają się w sercu w życiu: Jak odnaleźć szczęście? Kto i co rani serce? Kto jest jedynym rozwiązaniem problemów? Kto nadaje sens życiu? Kto może mnie wiele nauczyć? Zapraszamy!
10. W związku z chorobą Księdza Proboszcza prosimy wszystkich Parafian o modlitwę. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych i nabożeństwach wielkopostnych, aby wypraszać łaskę zdrowia.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Łucja Grot, śp. Andrzej Kaczmarzyk, śp. Genowefa Kuchnicka, śp. Ryszard Mierzwa, śp. Honorata Szydagis, śp. Hanna Świderska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie
13. Serdecznie zapraszamy osoby chcące włączyć się w muzyczną oprawę Triduum Paschalnego na próby chóru parafialnego. Rozpoczęły się one w niedzielę, 28 stycznia i będą odbywać każdorazowo w niedzielny wieczór o godzinie 19.00 w salce na plebanii.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017