XV Niedziela Zwykła

1. Świętujemy XV Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Przypowieść opowiedziana nam dzisiaj przez Jezusa, to piękna historia o człowieku przepełnionym miłością. W naszym codziennym życiu doświadczamy jednak tego jak trudno jest żyć zgodnie z tym czego nauczał nasz Pan. Przychodzimy zatem do Tego, który jest źródłem miłości i wszelkiego dobra, aby uzdrowił On nasze serca i napełnił nas swoim życiem.
2. Komunikat Księdza Arcybiskupa.
Czcigodni Bracia w Kapłaństwie, Drodzy Diecezjanie! Nasza wspólnota archidiecezjalna otrzymała dar nowego biskupa pomocniczego. Papież Franciszek w dniu 6 lipca mianował na ten urząd księdza Piotra Przyborka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej. Przyjmujemy z radością nowego pasterza i wyrażamy Bogu za niego wdzięczność. Dzieląc się tą radością, bardzo proszę wszystkich: kapłanów, osoby konsekrowane, członków wspólnot i ruchów religijnych oraz wiernych świeckich, aby otoczyć biskupa nominata modlitwą. Polecajmy go dobremu Bogu i wypraszajmy dla niego Bożą moc, aby jego posługa pasterska przynosiła obfite owoce dla dobra naszej archidiecezji.
+ Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Gdański
3. Dzisiaj zbiórka do puszek na meble w zakrystii. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.
4. W miesiącu lipcu i sierpniu Msze święte w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00.
5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, którą odbędzie się w sobotę, 30 lipca. W programie: Msza święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za chorych, możliwość przyjęcia szkaplerza, obiad oraz kawa. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary przesyłane w okresie pandemii na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
7. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto św. Benedykta, opata i patrona Europy; we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w środę św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników. W środę przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec fatimski na godzinę 17.30, następnie Eucharystię i procesję wokół świątyni. W piątek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
8. Pod chórem gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i Galilea (cena 12 zł).
9. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Grzegorz Gołuński, śp. Jolanta Binkuńska-Lippert, śp. Halina Trzcińska i śp. Alfred Zenker. Dobry Jezu a nasz Panie…
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w okresie wakacji i urlopów błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

=========================================================

Zaproszenie do udziału w drugiej edycji Konkursu „AMBASADORKI KULTURY POMORZA”

Kultura na Pomorzu od wieków związana jest z tradycją religijną i wartościami rodzinnymi, a Kobiety są jej zaangażowanymi i kreatywnymi ambasadorkami. W związku z tym, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet bp Wiesław Szlachetka, a także Narodowe Centrum Kultury oraz Fundacja WIEM I UMIEM  serdecznie zapraszają wszystkie Panie aktywnie działające na rzecz kultury na terenie pomorskich wsi i miasteczek (do 50 tys. mieszkańców) do udziału w Konkursie „AMBASADORKI KULTURY POMORZA”.
Do tego Konkursu zaproszone są szczególnie te Panie, których działalność społeczna lub zawodowa obejmuje którąś z następujących kategorii: literatura, film i teatr, muzyka, taniec, sztuki plastyczne, rękodzieło i sztuka użytkowa. Zgłoszenia do udziału w Konkursie należy składać do 31 lipca 2022 r.
Celem tej inicjatywy jest promowanie sylwetek kobiet działających społecznie lub zawodowo na rzecz kultury na terenie pomorskich wsi i miasteczek. Dla Laureatek konkursu przewidziane są dyplomy/certyfikaty: „Ambasadorka Kultury Pomorza” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Szczegółowe informacje i regulamin są dostępne na stronie www.etnopomorze.pl, pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerem696 796 068.
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas konferencji „Etnopomorze” organizowanej w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i online 6 października 2022r.

bp Wiesław Szlachetka
Delegat Konferencji Episkopatu Polski i Duszpasterstwa Kobiet

=========================================================

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017