IV Niedziela Wielkanocna

1. W czwartą niedzielę Wielkanocy Kościół ukazuje Jezusa jako Dobrego Pasterza, który troszczy się o swoje owce i który oddaje za nie swoje życie. Z tego powodu na całym świecie modlimy się o powołania do służby w Kościele, zwłaszcza do kapłaństwa, byśmy nie czuli się opuszczeni jak owce bez przewodnika. Zgromadzeni na liturgii prosimy Dobrego Pasterza, aby wzbudzał w naszych wspólnotach nowe powołania, by nigdzie nie brakowało duszpasterzy.
2. W niedzielę Dobrego Pasterza polecamy w modlitwach diakona Krzysztofa, który przygotowuje się do przyjęcia w czerwcu święceń kapłańskich.
3. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę mebli w zakrystii.
4. Jutro rozpoczynamy miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godzinie 17.30.
5. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Józefa rzemieślnika; we wtorek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w środę, 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r. Msze święte według porządku niedzielnego; w czwartek św. Floriana, męczennika patrona strażaków; w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek, 4 maja po Mszy świętej wieczornej w salce na plebanii.
7. W poniedziałek, 8 maja przypada 40. rocznica święceń prezbiteratu abp. Tadeusza Wojdy. Msza święta pod przewodnictwem Jubilata sprawowana będzie 7 maja, o godzinie 18.00 w bazylice archikatedralnej w Oliwie.

8. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
9. Weekendowy kurs przedmałżeński w naszym dekanacie odbędzie się w dniach 16-18 czerwca br. w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie. Szczegóły na plakacie
10. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź od godziny 17.00. W sobotę Msza święta wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi o godzinie 7.30.
11. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela (10 zł) i Gość Niedzielny (10 zł.), Galilea (12 zł.).
12. Zmarł w ostatnim tygodniu: śp. Stanisław Bajon. Dobry Jezu a nasz Panie…
13. Wszystkim Parafianom i Gościom jeszcze raz życzymy w okresie Wielkanocy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa, opieki Matki Bożej.

=========================================

Komunikat dotyczący archidiecezjalnego odpustu ku czci św. Wojciecha

14 maja w naszej archidiecezji będziemy przeżywać odpust. Uroczystości ku czci świętego Wojciecha rozpoczną się na wzgórzu w Gdańsku-Świętym Wojciechu o godzinie 12.00. Po Mszy św. zaplanowano poczęstunek dla uczestników odpustu. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza do udziału księży, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych. Sumę odpustową poprzedzą dwie piesze pielgrzymki: jedna – z relikwiami św. Wojciecha wyruszy o 9.00 z bazyliki mariackiej w Gdańsku, druga – młodzieżowa rozpocznie się o 9.30 przy kościele św. Ignacego w Gdańsku Starych Szkotach.

Plan przedstawia się następująco:
9.00 – piesza pielgrzymka z relikwiami św. Wojciecha (wyjście z bazyliki mariackiej w Gdańsku)
9.30 – spotkanie młodzieży (i poczęstunek) w domu propedeutycznym Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku-Starych Szkotach
10.00 – pielgrzymka młodzieży (ok. 5 km)
11.45 – procesja na wzgórze – poproszę o zgłaszanie delegacji parafialnych i wspólnot – animujący uroczystość będzie witał przybywające grupy pielgrzymów, podobnie jak dzieje się to np. w Swarzewie; dobrze by było, gdyby grupa miała coś w rodzaju znaku z nazwą wspólnoty/parafii (baner, sztandar, flaga, chorągiew)
12.00 – uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy (księży zapraszamy do koncelebry); na zakończenie liturgii nastąpi obrzęd posłania młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony
13.15 – blok ewangelizacyjny przygotowany przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży poprzedzony prezentacją grup udających się na spotkanie z papieżem Franciszkiem
agapa przygotowana przez Caritas AG

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017