V Niedziela Wielkanocna

1. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to dla wierzących najważniejszy czas w ciągu roku. Celebracja Paschy rozciąga się na siedem tygodni okresu wielkanocnego, a każdej niedzieli z radością wspominamy największą tajemnicę naszej wiary: że Jezus cierpiał, umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. W jednej z pieśni liturgicznych śpiewamy, że Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, ale żywa wspólnota serc. Dlatego z radością gromadzimy się wokół Chrystusa, który jest kamieniem węgielnym i fundamentem naszej wspólnoty. On stale ukazuje nam drogę do Ojca.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godzinie 17.30.
3. W tygodniu rozpoczęły się prace adaptacyjne relikwiarium na relikwie św. Jana Pawła II. Po zakończeniu prac rozpocznie się duchowne przygotowanie parafii do uroczystego wprowadzenia relikwii naszego Wielkiego Rodaka do świątyni.

4. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski; w sobotę NMP Fatimskiej i pierwszy w tym roku Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, Mszę świętą a następnie procesję wokół świątyni.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
6. Weekendowy kurs przedmałżeński w naszym dekanacie odbędzie się w dniach 16-18 czerwca br. w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie. Szczegóły na plakacie
7. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela (10 zł) i Gość Niedzielny (10 zł.), Galilea (12 zł.).
8. Zmarł w ostatnim tygodniu: śp. Edmund Herbasch, śp. Leszek Sławiński, śp. Helena Szulecka, śp. Maria Wilińska. Dobry Jezu a nasz Panie…
9. Wszystkim Parafianom i Gościom jeszcze raz życzymy w okresie Wielkanocy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa, w miesiącu maju opieki Matki Bożej.

===============================================

Zaproszenie Arcybiskupa na archidiecezjalne uroczystości odpustowe
Drodzy Diecezjanie!
Darem Opatrzności jest, że wyjątkowy w historii polskiego narodu Święty – Wojciech biskup i męczennik, opiekuje się w szczególny sposób także naszą Archidiecezją. Dziękczynieniem za misję ewangelizacyjną tego praskiego misjonarza, są odbywające się rokrocznie uroczystości odpustowe na gdańskim Wzgórzu Św. Wojciecha. Tak ma być i w tym roku. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam Księży, Osoby życia konsekrowanego, Seminarzystów i wiernych ze wszystkich parafii Archidiecezji na uroczystą Mszę świętą, której będę przewodniczył w samo południe 14 maja br. Jak zwykle poprzedzi ją pielgrzymka, która wyruszy z Bazyliki Mariackiej o godz. 9.00.
Tegoroczna uroczystość będzie ponadto miała wyjątkowy rys młodzieżowy – uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie zostaną pobłogosławieni i posłani na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Po Eucharystii młodzi przedstawią program ewangelizacyjny. Niech nikogo nie zabraknie!
/-/ + Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017