Wniebowstąpienie Pańskie

1. W dzisiejszym świętujemy dziś powrót Jezusa do domu Ojca, w którym jest mieszkań wiele. Jezus obiecuje uczniom, a przez nich i nam, że idzie przygotować miejsce. Ale nadal jest obecny w świecie w sposób widzialny przez pośrednictwo Kościoła, który jest Jego ciałem. Wszyscy jesteśmy wezwani nie tylko do osobistego życia wiarą, ale także do jej głoszenia na wzór pierwszych uczniów. Możemy to czynić z odwagą, bo sam Jezus obiecał, że jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godzinie 17.30.
3. Diakon Krzysztof Dorau, syn Marii i Jerzego, alumn Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, pragnie przyjąć sakrament święceń w stopniu prezbitera. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by wiedział o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń prezbiteratu, jest zobowiązanych w sumieniu powiadomić o tym księdza proboszcza, przy czym należy pamiętać, że rzucanie niesłusznych posądzeń lub podejrzeń jest grzechem ciężkim.
4. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Rity, patronki spraw trudnych; w środę NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek św. Filipa Nereusza, prezbitera oraz Dzień Matki; w sobotę czuwanie modlitewne w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej wieczornej do godziny 20.00.
5. W przyszłą niedzielę, 28 maja br. uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ramach przygotowania parafii do kanonicznego wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni, kazania na wszystkich Mszach świętych wygłosi oblat, o. Jan Jarosz z Gdańska. Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca br., w uroczystość Najświętszej Trójcy na Mszy świętej o godzinie 11.15 pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Przyborka. Zapraszamy wszystkich Parafian do modlitewnego włączenia się do tego historycznego wydarzenia.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
7. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11.15, jeden parafianin przyjmie I Komunie świętą.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę mebli w zakrystii.
9. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela (10 zł) i Gość Niedzielny (10 zł.), Galilea (12 zł.).
10. Zmarł w ostatnim tygodniu: śp. Mirosław Elwart, śp. Paweł Ellwart, śp. Marian Małkowski i śp. Danuta Olechnowicz. Dobry Jezu a nasz Panie…
11. Wszystkim Parafianom i Gościom jeszcze raz życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa, wszystkim Mamom szczególnej opieki Matki Bożej i miłości w rodzinie.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017