IV Niedziela Zwykła

1. Niedziela - Dzień Pański - w rytmie tygodnia nie tylko wyznacza upływ czasu, ale przypomina dzień Zmartwychwstania. To Pascha tygodnia, kiedy świętujemy zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Chciejmy zatem z uwielbieniem stanąć do tej świętej celebracji. Sam Bóg przychodzi do nas i napełnia niebieskimi darami. Wśród intencji, które złożymy na ołtarzu, niech nie zabraknie modlitwy za chorych na trąd. Dziś, w Światowy Dzień Trędowatych, pragniemy okazać swoją solidarność z dziesiątkami tysięcy osób dotkniętych tą chorobą.
2. Zakończyła się wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Idąc „od domu do domu” mogliśmy się spotkać i modlić o błogosławieństwo dla naszych rodzin w nowym roku. Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim za gościnne przyjęcie i wspólną modlitwę, dziękujemy za ofiary złożone podczas kolędy. Kolejne lata potwierdzają zmieniający się obraz demograficzny w parafii. Bardzo dużo mieszkań jest wynajmowanych przez studentów, obywateli Ukrainy, ludzi młodych – żyjących w nieformalnych związkach. Spotkania kolędowe potwierdzają, że wizyta duszpasterska w rodzinach była oczekiwana i jest nadal głęboko wpisana w polską tradycję rodzinną.
3. Spotkanie opłatkowe grup modlitewnych w naszej parafii odbędzie się w czwartek, 1 lutego po wieczornej Mszy świętej w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy na śpiewanie kolęd i dobre ciasto.
4. W przyszłą niedzielę, 4 lutego br. kazania na wszystkich Mszach świętych na temat godności ludzi chorych w nauczaniu św. Jana Pawła II wygłosi ks. kanonik Krzysztof Nalepa.

5. W kalendarzu liturgicznym: w środę św. Jana Bosko, w piątek święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego (przynosimy świece); w sobotę św. Błażeja, orędownika i opiekuna w chorobach gardła.
6. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W środę Nieustanna Nowenna do Matki Bożej o godzinie 17.30, w czwartek zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.30. W pierwszy piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę o godzinie 7.30.
7. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Joanna Chlebowska, śp. Witold Dyakowski (pogrzeb poza parafią), śp. Karolina Kołakowska, śp. Jerzy Maciejewski i śp. Edward Sobieraj. Dobry Jezu, a nasz Panie…
8. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela i Gość Niedzielny, nowy numer Galilei.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017