IX Niedziela Zwykła

1. Dzień Pański jest dla nas okazją do refleksji i zastanowienia się, jak spędzamy nasz wolny czas. Niedziela to okazja, aby podziwiać dzieło stworzenia i spędzić czas z bliskimi. Żydzi w swojej trosce o zachowanie szabatu całkiem zapomnieli, że ten dzień miał służyć ludzkiemu dobru. Chrystus ukazuje prawdziwy sens szabatu, stając w obronie potrzebujących i pokrzywdzonych. Chrystus jest dla nas wzorem, jak się trudzić i jak odpoczywać. Niech Jego nauczanie przemienia nasze świętowanie i nasze szare dni pracy.
2. Dzisiaj zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.
3. Bardzo dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną grupom: Apostolatowi Maryjnemu, Semper Fidelis, Wspólnocie Kontemplacyjnej, Harcerzom. Dziękujemy Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii. Dziękujemy wszystkim osobom, które niosły baldachim i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty, piekarni "Mielnik" za ofiarowane chlebki. Dziękujemy Wszystkim za miłość i publiczne wyznanie wiary w Jezusa obecnego w Eucharystii. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie trasy procesji eucharystycznej.
4. W oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30 procesja teoforyczna (w której niesie się Najświętszą Hostię w monstrancji) wokół świątyni. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie Oktawy Bożego Ciała.
5. W środę, 5 czerwca 2024 r. przeżywać będziemy 25. rocznicę wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Sopocie. Niezwykła osobowość Papieża - dziś już Świętego - zelektryzowała serca i dusze chrześcijan z całego Pomorza. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby upamiętnić tamten dzień, do uczestniczenia w Mszy świętej dziękczynnej w kościele św. Michała. Po Eucharystii nastąpi przejście pod krzyż papieski na Hipodromie, złożenie kwiatów i Apel Jasnogórski.
6. W czwartek, 6 czerwca (ostatni dzień oktawy Bożego Ciała) przeżyjemy w naszej parafii odpust parafialny, który będzie połączony z 25-leciem pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Sopocie. Liturgii przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Przyborek, który poświęci tablicę dedykowaną św. Janowi Pawłowi II. Zapraszamy wszystkich Parafian na godzinę 17.30 do uroczystego uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa i dziękczynienia za pontyfikat św. Jana Pawła II.

7. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
8. W kalendarzu, liturgicznym: w poniedziałek świętych męczenników Karola i Towarzyszy; w środę św. Bonifacego; w piątek pierwszy piątek miesiąca. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; sobotę Niepokalanego Serca NMP.
9. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Teresa Kuźma, sp. Jadwiga Łogin, śp. Agnieszka Oczkowska i śp. Bogusław Zawadzki.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom jeszcze raz życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017