Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę. W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom. Zielone Świątki, bo tak brzmi popularna nazwa dzisiejszej uroczystości, to jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich. Dzień ten posiadał wtedy praktycznie tę samą rangę, co uroczystość Paschy.
2. W sobotę, 19 maja 2018 r. Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź mianował ks. dr. Mirosława Gawrona proboszczem naszej parafii. W środę, 23 maja br. o godzinie 18.00 ks. Mirosław wraz z 10. kolegami ze studiów odprawi Eucharystię Rocznicową. Polecajmy Bogu w modlitwie naszych Duszpasterzy i całą Parafię.
3. W sobotę, 19 maja br. odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Naszym małym przyjaciołom życzymy, aby każde spotkanie z Jezusem w Eucharystii napełniało ich serca Bożą radością. Dziękujemy, ks. Krzysztofowi, Rodzicom i Wszystkim, którzy wspierali przygotowanie dzieci do tej uroczystości.
4. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi comiesięczną zbiórkę do puszek na rzecz osób potrzebujących.

5. Zespół Caritas pragnie, także zaprosić Państwa do włączenia się w organizacje festynu parafialnego, który odbędzie się 10. czerwca na terenie Stadionu MOSiR-u przy ul. 23 Marca. Mile widziane jest zgłoszenie się osób chętnych do upieczenia ciasta, bądź przygotowania przetworów, które będą sprzedawane w kawiarence podczas festynu. Prosimy także o zgłaszanie się osób, które chciałyby zasilić naszą loterię fantową lub ufundować drobne i większe nagrody. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. Krzysztofa.
6. Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek na godz. 19.00
7. Maj to miesiąc, który sprzyja refleksji nad życiem i drogą Maryi. 25 maja na godz. 19.30 zapraszamy na wyjątkowy wieczór z piosenkami i wierszami, które w nieoczywisty sposób opowiedzą Jej historię oraz historię wszystkich matek, sióstr, córek, żon, po prostu kobiet.
8. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek św. Filipa Nereusza, prezbitera.
9. W tygodniu kontynuowano wokół świątyni (malowanie płotu i zakończono odnowę krzyża misyjnego). Rozpoczęły się pracę oczyszczające zewnętrzną elewację świątyni. Dziękujemy serdecznie osobom wykonującym i wspierającym nasze inwestycje.
10. Zachęcamy do nabywania nowych numerów prasy katolickiej: Galilea, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
11. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Czesław Kowalczyk, śp. Józef Chmieliński i śp. Irena Buczma. Wieczne spoczywanie racz im dać Panie!

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017